Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sem prosím pište svoje komentáře, názory, dotazy a připomínky, které nešly zařadit do konkrétní rubriky (stránky).
Máte-li chuť kritizovat na netu (nejenom moje obrázky), doporučuji přečíst si článek českého výtvarníka Jana DoležálkaKonstruktivní kritika - mýty a omyly

Uvítám zde odkazy na Vaše stránky s výtvarným zaměřením.

Vulgární, nemístné a provokativní komentáře, stejně jako spam a reklama budou smazány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

portret

(lukáš, 12. 2. 2011 9:21)

no ja sem neuvedl ze nedokazu kreslit podle modelu ale jelikoz nemam na to cas tak sem si to ulechcil tímto spusobem ...ale dekuji za vaš nazor

ohodnoceni

(Angelika, 2. 2. 2011 15:27)

Překráásne!!

ahoj

(josífek, 24. 1. 2011 22:24)

moc krasne obrazky, hlane ti zviratka, miluju kone a pejsky. namalovala by jsi mojeho psa? nemam ale moc penez, je mi jenom 12, ale muzu ti pridat nejaky pavý ocka (jako ty rybicky, mam jich plny akvarko) za to. a taky by jsi mohla namalovat moji segru, kdybys mela cas a nemela zrovna koho malovat co myslis?

Dekuju za odpoved

Pepik

portréty

(lukáš, 23. 1. 2011 20:42)

chci se zeptat ... kreslim portrety podle fotky ale ..delam to zpusobem jak kdyz se dela tetování ze si prvne na prosvícenou desku dam fotku A4 a na ni papír ..a podle toho si nakreslim obrysy obličeje. pusy .oblečení atd ..a potom zacnu uz jak normalne .. stíny ,uprava ,atd az do finální podoby ..je to potom velmi přesnější ...a docela mi to aj urychlí .. ale zajimalo by me jestli i po tomto ulechčení se dá říct ze delám portréty a ze umim kreslit ...děkuji

Re: portréty

(Menci, 24. 1. 2011 10:34)

Stručná odpověď: lukáši, dá se říci, že „děláte portréty“ a „kreslit neumíte“.
Podrobněji:
- tak, jak popisujete, je na internetu udělaných ukázek portrétů více, některé jsou dokonce jen na počítači upravené fotky a následně tužkou „dokreslované“. Je to další z technik dělání portrétů. Pokud se autor k použité technice přizná, tak se proti tomu nedá nic namítat. Výsledek je „přesný“.
- že neumíte kreslit přece víte sám. Kdybyste to uměl, tak bude podobná technika pod Vaši úroveň a dokázal byste kreslit i podle modelu, ne jenom kopírovat fotku, že?
-----------------------------------
Nicméně se tím učíte alespoň vidět stíny a modelovat tvary a máte šanci neučit se i kreslit.

Re: Re: portréty

(Menci, 24. 1. 2011 11:15)

Opravuji překlep:
... máte šanci naučit se kreslit.

ukažte mi vaši práci

(artep, 3. 11. 2010 13:41)

Dobrý den,
zhlédla jsem vaše obrázky a musím říct,že jsou takové neživé,křivé.Samozřejmě ne všechno,máte i krásné práce. Jen pro pořádek,nekreslím vůbec. Ale je dost směšné,že když někdo zkritizuje vaši práci,chcete po něm ať ukáže on svoji!!! To je podle mne jednání malého dítěte. Jako kdyby laik nedokázal ocenik pěkné nebo špatné dílko. V tom případě si můžou pochlebovat a hanit si díla jen ti,co se tomu věnují? A ještě kritiku vezmete v potaz od mistra a ne od někoho kdo je podle vás horší než vy? Tak to totiž působí,moc to vaší osobě bohužel nelichotí. Zkrátka- "Jistě, každý má právo na svůj názor",ale vy to přece víte líp než on. Chybí vám jakási "pokora",kterou by měl mít každý umělec. Kupříkladu takovej Kája Got, z toho taková ta pokora čiší. Kritiku dokáže vzít s elegancí jemu vlastní a ještě to vyzní tak,že moc děkuje upřímně za názor. A není to myšleno,že by se ponižoval, to vůbec-spíš je to dávka sebeúcty,pokory,sebejistoty v určitých poměrech. Zkuste se prosím nad tím zamyslet,kritiku bychom měli brát vážně nebo se aspoň nad ní zamyslet ať je od kohokoliv.

Přeju hodně krásného malování... Artep

Re: ukažte mi vaši práci

(Menci, 4. 1. 2011 19:20)

Děkuji za Váš názor i když je jiný, než můj.
Já totiž vítám konstruktivní kritiku a vůbec mně nevadí, když tu někdo napíše, že se mu některý z mých obrázků nelíbí! Důkazem toho snad je, že tu negativní (neurážlivé) ohlasy ponechávám. Vím, že všechny moje obrázky se nemohou líbit všem a že nejsou dokonalé!
Možná jsem se v některé odpovědi tady nepřesně vyjádřila? Byla bych prostě ráda, kdyby kromě reakcí na moje obrázky i jiní malíři tady ukázali své práce - jak to dělají jinak, věřím, že i lépe. Píšu to v úvodu mého Blogu i v preambuli této rubriky.
Také si myslím, že laik opravdu nedokáže ocenit pěkné nebo špatné dílo. Ale má plné právo říct, že se mu nějaké dílo líbí a jiné nelíbí – a to i v rozporu s názorem odborníků. Mně se třeba některá světově proslulá a odborníky oceňovaná moderní díla (typu: 3 černé skvrny na modrém podkladě) vůbec nelíbí a jako laik je nedokážu ocenit za „pěkné“ i když za ně odborníci platí miliony dolarů.
Také nerozumím Vašemu příkladu s Kájem Gotem. Copak Ho někdo kritizuje, že neumí zpívat a On to s pokorou přijímá?? Já si ho také vážím. Vím, že byl v minulosti kritizován za to, že „se neumí pohybovat“ a myslím si, že si z toho spíše dělal srandu, než by ty „kritiky“ nějak pokorně přijímal. Protože opravdu „umí“, tak si to může dovolit.

Re: Re: ukažte mi vaši práci

(Renča, 20. 1. 2011 20:34)

Já si naopak myslím, že i laik dokáže rozpoznat dobré nebo špatné dílo. Například špatné proporce postavy - a myslím tím takové ty neúmyslně špatné, chybné, namalované špatně kvůli nedostatku praxe a talentu - rozpozná každý a výtvarné vzdělání na to nepotřebuje.

Re: Re: ukažte mi vaši práci

(Abulafia, 23. 1. 2011 17:01)

Váš názor, že laik nedokáže poznat dobré nebo špatné umělecké dílo, považuji nejen za velmi chybný, ale dokonce za projev arogance a povýšennosti.
Co se týče výtvarného umění, považuji se osobně více za amatéra, než za laika, protože se o plastiky, obrazy, užité umění atd. zajímám prakticky od dětství.
Zamyslete se prosím nad následujícím:
- Dokáže člověk, který nevaří a vařit neumí, rozeznat dobré a špatné jídlo?
- Dokáže člověk, který nehraje na žádný hudební nástroj,rozeznat dobře a špatně zahranou skladbu?
- Dokáže člověk, který nemá formální literální vzdělání a sám nepíše, rozeznat dobrou a špatnou knihu?
Proč by mělo být výtvarné umění jiné? Laik Vám neřekne, že máte na obraze špatné proporce nebo stíňování, přesto dokáže rozeznat, že se mu obraz nelíbí, působí na něj tak nějak "divně" a "strunule."
A samozřejmě, milovníci kýče tady budou vždycky, stejně jako lidé, kteří si radši dají smažák než foie gras, to však ale automaticky neznamená, že laik nedokáže rozeznat dobré od špatného.

Re: Re: Re: ukažte mi vaši práci

(Menci, 24. 1. 2011 10:12)

Bez jakékoliv arogance a povýšenosti považuji lidi, co si o sobě myslí, že všemu rozumí, za "směšné". (Viz.: O.Sekora: Brouk Pytlík). Vím, že v našich hospodách i internetových diskuzích je jich hodně.
I o Vašich příkladech tvrdím, že laik nedokáže rozeznat „dobré – špatné“:
- O jídle může říct: „mně nechutná“, ale NE, že je: „špatné“! Někdo jiný to stejné jídlo může mít za lahůdku a jen dobrý kuchař pozná, zda je špatné nebo dobré (například že je špatně uvařené – nepatří tam hrášek.) (Oba jistě nemluvíme o viditelně připáleném jídle, že?)
- Člověk, který neumí zpívat, na nic nehraje a nemá hudební sluch, může říct, že se mu píseň, či skladba nelíbí, ale přece nebude říkat, že je špatně zahraná? I známá skladba se dá zahrát v různém rytmu a různých tóninách a odborník pozná, že to zahrál špatně (měl tam hrát „cis“!). Ale pozná to laik?
- O knize a verších také můžu říct, že se mi nelíbí, nebo líbí, ale jsou-li špatné nebo dobré? To nepoznám, nechávám to na odbornících …
Stejně ve výtvarném umění – každý může říct, že se mu dílo líbí nebo nelíbí, i to, jak na něho působí. Ale neměl by říkat, že je dílo dobré nebo špatné. V tom se mohou mýlit i odborníci. Podrobněji svůj názor vysvětluji v tomto BLOGU v sekci <<O umění>>Co je to umění (publikováno 15.03.07)
Možná ale, že v této diskusi jen každý chápeme jinak významový rozdíl mezi pojmy: „dobrý, špatný“ a „líbí, nelíbí“?

Blance

(Radka Zahradníčková, 20. 12. 2010 23:58)

Hezký večer paní Blanko.Nechci moc kritizovat, protože sama kreslím a maluji a vím jak je těžké vyjádřit podobu a správně proporčně nakreslit člověka nebo zvíře. Ale musím říct, že pokud je kritika je oprávněná a věcná snažím se z ní vzít ponaučení. Je důležité jak díla vidí jiní lidé, protože sama k sobě asi tolik kritická nebudete a nezáleží jestli dotyčný umí malovat nebo ne. Vaše dřevokresby a karikatury jsou nádherné, ale musím se přidat ke kritikům, že klasické portrétování Vám moc nejde a možná byste si kritiku od lidí měla vzít k srdci a ne jí oponovat. Tohle myslím ve vší úctě a bez urážky. Posílám odkaz na mé dílka a klidně příjmu i Vaši kritiku http://radhuza.cz/cs/fotogalerie.html. Mějte se hezky

Re: Blance

(Menci, 4. 1. 2011 19:36)

Hezký večer i Vám, Radko. Děkuji za odkaz na Vaše dílka. Je z nich vidět, že malovat umíte. K Vaší kritice mých portrétů: Vím sama také, že nejsou dokonalé a je na nich co zlepšovat. Když mně tu ale někdo píše, že: „ … všechny moje portréty jsou pokřivené … “, tak z toho žádné ponaučení opravdu nemám. Kreslím tak, jak umím (a to už přes 50 let) a jiná už asi nebudu. Na internetu je hodně lidí, kteří umějí POUZE kritizovat a nemá smysl si jich všímat. Oceňuji, když se někdo podepíše a dá odkaz i na své stránky – jak jste udělala Vy a jen několik dalších.
-----------------------------------
Píšete, že přijmete i moji kritiku na Vaše díla – jenže tam na to bohužel nemáte rubriku :-(
Tak jen stručně na mém blogu: Vaše oleje a pastely – to je nádhera!! Ale ten dvojportrét tuštičkou?? Podle mého názoru „přepiplaný“ a vypadá, jakoby to byla pouze počítačem upravená fotka! Kreslený portrét má podle mne být na první pohle poznat, že je nakreslený … to raději oželím i nějaké nepřesnosti. Také to myslím ve vší úctě a bez urážky a píšu to jen proto, že jste mne k tomu sama vyzvala. Jinak bych to tu nepsala. A nechci dále na svém blogu diskutovat o Vašich obrazech. Uděláte-li si na své stránce nějaké forum, tak tam klidně ano.
Přeju hodně insirace a radosti z další tvorby

kritika

(Kikiota, 11. 12. 2010 19:24)

Tedy, jsem vcelku pobavená co se dá také prodávat...i když bohužel nejste jediná..tak dejme tomu že to je váš styl, jen by mě zajímalo, jestli umíte kreslit tak jak to opravdu vypadá.Např portréty zvířat, ten kůň s hříbětem..černý kůň mele z posledního(kdybych měla takové zadní nohy taky budu) a hříběti asi upadne hlava...ještě tréning

Zdravím

(Renča, 28. 11. 2010 9:32)

Dobrý den, na úvod říkám, že nejsem kritik, zabývám se především počítačovou grafikou, nicméně... musím říct, že některé zdejší obrázky mě tak trochu praštily do oka. Veskrze svojí strnulostí a podivnou anatomií - mám dojem, že kdyby živí lidé vypadali tak, jak jsou zde nakresleni, nemohli by normálně chodit, mluvit apod., protože by to jejich anatomie zkrátka nedovolovala. Anatomie, anatomie - v tomhle mě cepovaly učitelky výtvarky už na základce :-) Nakonec mi došlo, že mají pravdu, jak jinak :-)

Ale snaha se cení, a je mi jasné, že u nás amatérů je výtvarná činnost prostě běh na dlouhou trať, nejlíp na celý život. Přeju pěknej den a ať vás nadále baví se zlepšovat!

Odkaz na moje věci je následující:
http://rencaw.wordpress.com/
(abyste neřekla, že tu jen plkám a sama nejdu s kůží na trh:-)

další názor

(Šárka, 6. 11. 2010 11:38)

Dobrý den, obrazy se mi též nelíbí - jsou strnulé, působí nepřirozeně, bez kapky života a šťávy. Být Vámi, tak rozhodně nikomu neradím, jak portrétovat, ale spíš se to sama snažím naučit...

ad.: kritika?

(Menci, 6. 11. 2010 7:51)

Netvrdím, že "kritik" to musí umět LÉPE. Ale podle mého názoru - to musí umět! Věřím, že třeba hudební kritik má velmi dobrý hudební sluch a umí víc, než brnkat 1 prstem na klavír. Ale obrazy chce kritizovat každý, kdo vidí i když nikdy nic nenamaloval. (Zvláště je to markantní na internetových diskusích, kde kritizuje každý, kdo má "ostrou" klávesnici ... a to nejenom malířství, mrkněte třeba na blogy o focení - tomu také každý rozumí.) A to podle mne správné není. Něco jiného je, když někdo řekne, že se mu ty obrazy nelíbí. Podobně jako v hudbě se nemusí líbit některá kapela nebo písnička. Ale to není kritika, to je názor, který nikomu neberu.
Ostatně - historie je plná příkladů, jak se i oficiální "kritikové" ve svých názorech na některé umělce mýlili.

kritika?

(Miko, 5. 11. 2010 22:33)

dobrý den,
myslím, že artep měla v zásadě pravdu. kritik nemusí umět daný obor lépe, než ten, který v něm působí. to už bylo formulováno dávno... je tedy spíše k vaší škodě, že oponujete logikou "tak mi ukažte vaší tvorbu", protože tím pouze naznačujete, že kritiku v podstatě odmítáte. nu, těm, kteří potřebují víc z umění, než jen krásu a emoce, to stačit nebude. a už vůbec ne těm, kteří si potrpí na formu. ale nepopírám, že vám a okolí to stačit nebude ;) tvořte dál. fandím.
Miko

suprove,,,

(tomaš minarčin, 5. 11. 2010 0:37)

ahoj teto,,maš to tu moc krasne..stala se z tebe suprova maliřka..držim palečky a přeji ti vše nej...tvuj synovec tomaš...mam meil MIRDA160452@SEZNAM.CZ.mužeš se ozvat..žiju fajn..a zdravi docela ok...měj se hezky tom

Ukázka

(nanny, 4. 11. 2010 15:00)

http://nanny3.rajce.idnes.cz/100KM004/# Když tedy chcete ty ukázky...Kresleno před lety, výtvarné vzdělání - několik let ZUŠ, rozhodně se to nedá označit za dobré, kdybych to měla nabízet k prodeji, musela bych se hanbou propadnout, dávám jako ukázku práce průměrného člověka s nejnižším stupněm výtvarného vzdělání.
Jinak ta dřevokresba s portrétem holčičky se mí moc líbí! Proč neděláte barevné portréty? Daleko víc Vám sednou!:)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »