Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sem prosím pište svoje komentáře, názory, dotazy a připomínky, které nešly zařadit do konkrétní rubriky (stránky).
Máte-li chuť kritizovat na netu (nejenom moje obrázky), doporučuji přečíst si článek českého výtvarníka Jana DoležálkaKonstruktivní kritika - mýty a omyly

Uvítám zde odkazy na Vaše stránky s výtvarným zaměřením.

Vulgární, nemístné a provokativní komentáře, stejně jako spam a reklama budou smazány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: :)

(menci, 5. 11. 2011 9:47)

Inko, jestli umím, nebo neumím kreslit posoudí lépe lidé, kteří si moje obrazy kupuji :-)
Viděla jste opravdu - jak se kreslí na Karlově mostě? Všichni malíři tam mají přenádherné a dokonalé ukázky. Mně je jasné, kolik dnů se s nimi doma nadřeli. Potom ale na židličce už za 30 minut kreslí něco úplně jiného. Mnozí z nich kreslí velmi pěkně, vůbec je nijak nekritizuji. Já ale - na rozdíl od nich a od Vás, na netu prezentuji takové obrazy, jaké skutečně kreslími. (Dokonce o něco horší, protože při přefocení dochází ke zkreslení.) Na nic si tady tedy nehraju.
Proč si o mně myslíte, že neumím akceptovat kritiku? Lidé si ode mne koupí obraz, pokud by se jim nelíbil, tak jim vrátím peníze. Nestává se to. Naopak - dostvám nadšené maily "jak jsem je vystihla" a jak mne doporučí svým známým :-)
Přiznám se, že negativní kritiku tady na mém blogu dělím do tří kategorií:
1) věcnou - nad ní se zamyslím
2) laickou - nad ní se pousměju (Jsou prostě lidé, kteří všemu rozumí, všude byli a všechno znají, tak všude všechno "odborně" kritizují. Hospody a net jsou jich plné ...)
3) od konkurence - nad ní se také pousměju ;-)
----------------------------------
Blog jsem zakládala s vidinou, že sem kolegové budou dávat odkazy na své stránky a lidé si budou odtud moci prohlížet i díla jiných malířů. Moc se mi to ale nedaří. Píšete, že máte na netu dobré věci, tak proč se s nima nepochlubíte? Určitě nejenom já se na ně rádi podíváme.

Re: Re: :)

(Trepifajxl, 21. 1. 2012 15:13)

Tak na Karlově mostě mají všichni malíři přenádherné obrazy????
Takové poznání leccos vysvětlí.

Umění ve slevě

(Klárka, 22. 11. 2011 11:17)

?Můžu nějaké obrazy sehnat ve sleve http://www.hyperslevy.cz/aktivni-slevy/zbozi/ ?? Díky za info.

Názor

(Miloš, 9. 11. 2011 21:34)

No, chce to ještě dost práce a zkušeností a pak to bude vypadat dobře až se vykreslíte. Chtělo by to také kreslit i "z hlavy". Máte dost anatomických nesrovnalostí, jak u zvířat, tak u lidí. Ale snaha se cení.

MOC PĚKNÉ

(Jana, 4. 11. 2011 16:24)

Velice zdravím, i přes tu kritiku tady, musím říct že se mi vaše obrazy moc líbí. A to že to umí každý jen se dívat na fotku a nakreslit přesně obraz hmmm to nevím jestli je to pravda. Já dělám něco podobného a není to tak lehké jak se zdá. Z fotky je to dobrý nápad to musím zkusit. Přeji vám další profesní úspěchy a nedejte nic na takové jedovaté lidi. Nemají pravdu. Ted budou kritizovat mě ale je mi to fuk už sem nepůjdu. Ty díla sou fakt pěkný !!!

Re: MOC PĚKNÉ

(menci, 5. 11. 2011 9:55)

Děkuji Jano za pochvalu :-)
Škoda, že už sem nepudete - ráda bych Vás tu viděla častěji :-)

Machiavelli..

(Pavel S., 10. 9. 2011 21:47)

Dobrý den,
překvapuje mě snaha některých lidí prosadit si "tu svou".
Nechápu, že v době, kdy jsou některé "geniální" díla typu tři fleky na plátně ceněny zlatem, může někdo kritizovat tahle díla.
Umění lidé vnímají silně subjektivně a není proto na místě chtít po někom, aby se podřídil jejich paušálu a začal kreslit nebo malovat jinak.
Bohužel, kritizovat může každý.. já například kreslím pomocí mřížky.. no a? V jakékoliv tvorbě neuškodí trocha Machiavellistického přístupu :-)

Re: Machiavelli..

(Menci, 4. 10. 2011 17:08)

Plně s Vámi souhlasím :-)
Ovšem uznávám, že nechápu, proč jsou ""geniální" díla typu tři fleky na plátně" některými lidmi ceněny zlatem. Těžko to kritizovat, ale mohu snad napsat, že mně osobně se taková díla nelíbí?
A že Vy kreslte podle mřížky? No a? Já zase podle ní nekreslím. Machiavellisticky by mne zdržovala. Ale mřížku na svých stránkách lidem, co si chtějí přesně obkreslit nějakou fotku a nemají v kreslení dostatečnou praxi, běžně doporučuji. Proč by ne? Pokud ale chtějí být zručnými kreslíři, tak by měli včas mřížku opustit ...

Re: Re: Machiavelli..

(Mahiavelli, 30. 10. 2011 10:59)

Mám dojem, že jsme se nepochopili :-)
Chci tím říct, ať si nelámete hlavu s každou kritikou. Vaše kresby jsou originální a hledat nějaké měřítko kvality lze jen těžko- každému se líbí něco jiného a pokud se vám a zákazníkovi kresba líbí, nelamte si hlavu s kritiky na internetu.
Mřížka mě také trápí, časem si snad odvyknu..
Abych to shrnul- nedělejte si těžkou hlavu s každým negativním názorem :-) vždycky se takové najdou, bohužel.
"tři fleky"- myslím to tak, že lidé se nechají zmást trendem a 20 minut stojí u barevné mazanice jen proto, že to tak dělají další lidé. Kdežto tady jsou schopni kritizovat vaše díla, i když s nimi byla kopa práce.

pozdrav z Berouna

(Tomáš Petříček, 19. 8. 2011 16:25)

Dobrý den. Díval jsem se na Vaše stránky a máte je hezky udělané........moje stránky jsou: www.modernart.cz, kdyžtak mi napište, jestli budete mít čas, chuť a náladu. Přeju mnoho tvůrčí energie :-)

hezké

(markéta, 17. 8. 2011 16:38)

milá paní tento blog o umění je nádherný...

zdravim vas

(jan guran, 21. 7. 2011 17:28)

som tiez realisticky maliar adresa olejomalby jan guran venujem sa malovaniu od utleho veku a obdivujem umelcov a ich talent pekne malujete . Ja posobim v zdruzeni na Vlkolinci kde sa chodim realiyovat prirodou a drevenicami najviac ma oslovuje stara architektura . Este raz Vas pozdravujem jano pekny den.

Pozvánka

(Andy, 2. 7. 2011 15:45)

Ahoj, máš docela pěkný web. Přijď se podívat na stránky naší umělecké skupiny www.art-group.blog.cz měj se :-)

vsem neprejicim a zlym pisatelum

(Shahrazad, 1. 4. 2011 23:17)

Vsem nervoznim neurotickym pisalkum bych taky rada neco poradila, kdyz umi tak hezky radit :)
Vy pisete, ze pani Blanka neumi kreslit. A to poznate hned :-) Ja zas hned poznam, ze mate smutny zivot.
Zkuste treba kvalitni sex, hned vam bude lip. Jestli ale takovi zapskli lide jeste vedi, co to je.
A co sport? Takove endorfiny... zvednou vam naladu a uz nebudete mit potrebu hnojit to zde svym hnojem.
Chcete-li neco zmenit, zacnete u sebe. Co vy na to? Pak treba bude svet hezci i pro vas. Je mi vas lito.

Re: vsem neprejicim a zlym pisatelum

(lissette, 15. 6. 2011 14:57)

AKA všem automatizovaným pochlebovačům

jen skrze konstruktivní kritiku vede cesta umělcova ke sebezlepšení - poněvadž opičí láska a pochlebování způsobuje záraz duševního růstu a patologickou spavou nemoc na vavřínech

pro Šárku

(Menci, 7. 11. 2010 9:41)

Děkuji za názor. Možná, ža až si u mne nějaký obrázek koupíte, tak svůj názor zmněníte? ;-))
------------------------------------
A který - například z tady: http://www.portrety.eu/
ukázaných portrétů (s výjimkou aktu sedící ženy) je "strnulý a bez kapky života"?
--------------------
Taky je zajímavé, že plno lidí tady píše, že kritik obrazů vůbec nemusí umět malovat, ale "radu" jak portrétovat může psát na net jen "Mistr nad mistry" Nejlépe asi guru Rembrant??
Ty rady na net jsem napsala na přání několika lidí a jsou jen pro zájemce, kteří se chtějí naučit kreslit tak uboze, jako to umím já. Kdo to chce umět lépe, obrátí se jistě o radu na jiného učitele.
------------------------------
A kdo to umí lépe, tak nechť své rady "Jak kreslit portréty" na net poskytne. Já to uvítám! Zatím jsem tam našla jen návod, jak kreslit portréty pomocí mřížky.

Re: pro Šárku

(emma, 12. 6. 2011 21:08)

to je přeci směšné, hledat na netu návod, jak se naučit kreslit! Kreslit se nemůžete jen tak naučit podle jednoho návodu na netu! Chce to léta praxe a cvičení a v neposlední řadě také talent.

Re: pro Šárku

(lissette, 15. 6. 2011 14:54)

To je vtip? :D Všechny jsou strnulé! A zhusta disproporční už na první pohled... No, možná ten první vpravo a čtvrtý vlevo bych brala... Ale jinak se nemůžu ubránit dojmu, že stojíte na začátku... Ještě trochu tréninku a nejspíš dobré vedení a BUDE z vás kreslířka. Ale teprve bude.

Rady může člověk čerpat ledaskde... Ale taky si mezi nimi má vybírat. A doplňovat si je. Třeba tady: http://browse.deviantart.com/traditional/?q=portrait&order=9&offset=24#/d21muh3

Docela rozdíl, ne?

o anatomii a kresbě

(Lissette, 15. 6. 2011 14:46)

Já jsem, pravda, docela obyčejný laik a kreslící (spíš malující) amatér. Nicméně - vy jste vážně s anatomií na štíru. Vážení zákazníci, fakt to tak je. A nejspíš to bude tím, že nezačínáte pracovat s uvážením proporcí, ale místo toho lepíte jeden prvek obličeje po druhém, odshora dolů... no, mohlo by to fungovat... Ale vám to nefunguje.

Třeba vás ke studiu anatomii a k rozvrhování proporcí budou motivovat příklady podle mě dobře provedených portrétů, které bych se nebála mít doma na zdi: http://shimoda7.deviantart.com/gallery/721982#/dicsiq
http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=portrait#/d1dbf93

O té kritice...

(Eva, 12. 6. 2011 21:53)

Prohlížela jsem si Vaše díla, pročítala jsem si komentáře. Chci Vám jen říct: kritika je dobrá věc a je třeba ji přijmout, bez ní se člověk nikam nemůže vyvíjet. Vy se máte kam vyvíjet, máte co zlepšovat, ale když Vám to nikdo neřekne a vy neuznáte, že má pravdu, ustrnete tam, kde jste. A dohadování se o tom jestli laik může rozpoznat dobrý obraz od špatného - ano, může. Pouze v případě nějakých sporných děl nastupují odborníci, ale Vaše portréty jsou něco zcela jiného. Jsetli jsem to správně pochopila, kreslíte podle fotografií a obrazy mají být reálné. Promiňte mi, ale opravdu nejsou.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »