Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sem prosím pište svoje komentáře, názory, dotazy a připomínky, které nešly zařadit do konkrétní rubriky (stránky).
Máte-li chuť kritizovat na netu (nejenom moje obrázky), doporučuji přečíst si článek českého výtvarníka Jana DoležálkaKonstruktivní kritika - mýty a omyly

Uvítám zde odkazy na Vaše stránky s výtvarným zaměřením.

Vulgární, nemístné a provokativní komentáře, stejně jako spam a reklama budou smazány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Snaha

(Paula, 26. 3. 2008 14:33)

Velka snaha,ktora je citit z kazdeho obrazu,je na skodu veci,chyba tomu lahkost,uvolnenost a sloboda....nemozem si pomoct, ale posobi to na mna prilis toporne, amatersky.Ak by som mal doma taky obraz,asi by som sa toho bal,rozhodne by som za toto nezaplatil.Ruka potrebuje este vela,vela cvicit...

jste krásná žena

(vojta, 2. 2. 2008 16:32)

jen tak dál

FAKT DOBRE

(LUBOMIRA HOFEROVA, 29. 11. 2007 14:51)

CELY ZIVOT SOM TUžILA TVORIT.žIVOT TO ZARIADIL INAK,VELMI SKORO SOM SA VYDALA,VYCHOVALA SOM SYNA A DVOIčKY DCERKY.TERAZ MAM DOSPELE DETI A DOST čASU
TAK SA ZAčINAM ZAUJIMAT O MALOVANIE.JE TO PERFEKTNY RELAX.MATE FAJN STRANKU KRASNE MALUJETE,VELA USPECHOV VAM ZELAM

Krásné Obrázky

(Tereza www.nebojsemyslet.blog.cz, 28. 10. 2007 17:14)

Ahoj jen jsem chtěla říci, že se mi velice moc líbí Vaše obrázky. Naprosto mne uchvátil obrázek s černým koněm a hnědým hříbětem... Je to fakt nádhera. Já se taky kreslení věnuju. Ráda bych se dostala na jednu výtvarnou školu. Jenomže mám strach, že neudělám talentovky. Chtěla bych Vás proto poprosit, jestli byste se nepodívala na mé stránky... a ohodnotila mé obrázky, případně mi řekla jak to mám opravit. Hodně by mi to pomohlo. Rozhodně víc než, když tam někdo zanechá komentář s tím, že je to hnusné a že on kreslí líp, a poradit mi neporadí :-( Takže kdybyste mím obrázkům a mně věnovala trochu času, tak bych byla velice ráda.
Mějte se a ať se Vám daří ... TerA(nebojsemyslet)

KRÁSNÉÉ

(Monika, 12. 10. 2007 19:58)

Dobrý den, strašně moc obdivuju vaše kresby portrétů. Máte to tu opravdu moc krásné, jen tak dál ;)
Hodně úspěchu
Monika

Ad.: "Umění ..."

(Menci, 20. 6. 2007 10:47)

Petro, asi jste se v Menu mrkla na "Obrazy starých mistrů"? Jejich napodobování doporučuji všem, co se učí malovat. Já se na nich taky učila. Nyní spíš maluji "Dřevokresby" a Ty jsou už na 100% moje.
(A umění vůbec nekritizuji, nýbrž obdivuji. Jen obrazy typu "Modrá plocha + dvě černé tečky" - hotovo za 5 minut a dokáže to každý, případně obrazy malované tak, že umělec nechá opici stříkat barvu na plátno - nepovažuji za umění ... - taky jen vyjadřuji svůj názor.)

Umění.....

(Petra Čápová, 15. 6. 2007 21:05)

Myslím, že kritizovat uměmění, když ve vaší práci není špetka tvořivosti je hloupost. Nebo si myslíte, že kopírováním již hotových obrázků vytváříte něco nového? Myslím že vyše tvorba je více než kýčová.
Poté, co jsem sem zabloudila, jsem chtěla pouze vyjádřit svůj názor. Proto doufám, že to nebudete brát jako osobní útok.
S pozdravem.

Dilo pro jineho

(Mates, 30. 5. 2007 13:11)

Kresba a malba jsou dulezitou soucasti nasi kultury. Ani v dnesni dobe jejich vyznam nepohasl. Nebojte se sve vytvory uverejnovat. Kazde dilo nekoho okouzli. Nebojte se zvysit sebevedomi ani prodejem. Treba jen za symbolickou cenu barvy, nebo za profesionalni sluzby. Je hezky pocit, ze vase dilo nekoho bude tesit. Doporucuju k tomuto ucelu http://www.profi-bazar.cz

Zdravim

(Alena Sedlakova, Junacka 36, Opava, 30. 5. 2007 8:32)

Zdravi
Ajscha

Určitě:)

(Dickers, 16. 4. 2007 16:26)

Určitě to zkusím. Ten prázdninový by byl moc zajímací. Navíc bych chtěl uspořádat soutěž, pro takové bláznivce jako jsem já sám a trošku probudit město v kterém žiji. Jen si potřebuji najít směr, kterým bych se vydal:) Docela odvážný to čin, ale co? Ležet u televize umí skoro každý:)Tak proto se zvednu, nazuju papučky a juknu na papír, co dávají nového a barevného. Děkuji za radu a až se mi něco povede nakreslit, tak se pochlubím ano?:o))))

Ad.:"Kreslil jsem"

(Menci, 16. 4. 2007 9:34)

Dickersi - kursu se určitě nebojte, setkáte se tam s kolegy se stejnými zájmy a podobnými obavami. (Já ale žádné kursy nepořádám - hledejte v místě bydliště, nebo nějaký "prázdninový" na netu). Upřímně Vám ho radím. Z každého dílka, které sám vytvoříte a které se Vám bude líbit, budete mít určitě radost! A na svou zeď si přece můžete pověsit co chcete, respektivě - co Vám partnerka dovolí ;-))

Kreslil jsem

(Dickers, 15. 4. 2007 12:10)

Zdravím a pozdravuji. Moc mě zaujala myšlenka zkusit po 8 letech neco nakreslit a našel jsem tuhle stránečku:) Nejdřív jsem se lekl, protože to moje čmáráníčko je spíš takové moje vyjádření pocitů a nemá žádný základ,ani řád. Ale pak jsem se vzmužnil a řekl si- ty na to máš:o))) Nééé, určitě bych chtěl získat nějaké ty základy a tímto bych se rád pozeptal- co byste poradila úplně normálnímu začátečníkovi, který má chuť a takovou tu vnitřní snahu, ale neví jak začít? Možná nějaký kurs by byl fajn, jen se toho trošku bojim, protože nic moc neumim:o)
Kreslil jsem rudkou, jen tak:) A třeba jediné dílko, které by se mi povedlo bych si mohl snad jednou pověsit i na zeď a mít dobrý pocit z toho, že jsem to vytvořil já:o)
Děkuji moc za odpověd.
Pepa

Ad.: "Obrazy" Jana

(Menci, 13. 4. 2007 9:44)

Ano, je to tak. S portréty lidí mám daleko větší zkušenosti i praxi, zvířata přece jen-tak správně "neposedí" a z fotky to není ono. Podle anatomického atlasu je nekreslím :-)

Obrazy

(Jana, 13. 4. 2007 6:45)

Zdravím Blanko, obdivuji Vaše portréty lidí, ty nemají chybu. Portréty zvířat se mě zdají méně vyvedené, zvláště koně. Zvířátka nejsou po anatomické stránce vyvedena, v některých případech bych je nazvala karikaturami.
Jste velice šikovná, máte široký žánr v malbě a kresbě, přeji Vám hodně štěstí a úspěchu ve Vaší nádherné činnosti. Jana.

Ad.: "reakce" - Kolega František

(Menci, 10. 4. 2007 11:19)

Rady poskytuji jen na SVÉ STRÁNCE lidem, kteří o to stojí. Nikomu je nevnucuji. Chci mít zpětnou vazbu a tou je i Váš dotaz.
A které moje rady máte vlastně na mysli?
- dalo mně dost práce napsat v HTML popis "Jak já kreslím portréty". Je to moje "know-how" které "na stará kolena" zveřejňuji - to každý malíř nedělá, že? (Chtělo to pár lidí, prý to na netu nemůžou najít.) Vím, že by bylo lepší, kdyby to napsali profesoři AVU, ale ti to píší jen pro své studenty.
- dále popisuji, jak maluji dřevokresby. Je to metoda, kterou jsem objevila a potěší mne, když si ji vyzkouší i jiní. Nedělám z ní tajemství.
- dále radím začínajícím malířům, aby nejdříve studovali Staré Mistry a teprve pak se snažili být originální. Nemám ráda obrazy typu: "Mistrem za pár minut", kde není vidět kus práce malíře. Na jiné rady ohledně malby apod. si nevzpomínám.
Tip na galerii, kde jsou mé obrazy: Není to ani Národní, ani Moravská, ani Dům umění :-(( Ak.mal. nejsem. Pár obrázků mám v prodejních galeriích - např. na Minoritské u Mistra Minaříka, víc jich je v galerii SUMS na Starobrněnské a nejvíc v mé soukromé galerii na Skorkovského 58, kam se můžete přijít podívat po tel. nebo mailové domluvě.
Mohl jste je vidět i na několika výstavách, seznam mám na http://sweb.cz/vystava-brno/ další výstavu připravuju v Adamově. Víte asi sám dobře, jak je to náročné a nelukrativní. Tak se radši snažím více prosadit na netu.
Děkuji za Váš příspěvek do diskuse. Blanka.

reakce

(František, 9. 4. 2007 19:35)

Opravdu jsem nepochopil,z čeho pramení Vaše přesvědčení,že můžete jiným poskytovat rady ohledně malby apod.Skutečně dost nerad kritizuji kolegy,ale to se jedná o případy těch začínajících a o sobě většinou pochybujících.Ve Vašem případě si to však vyjímečně dovolím,neboť Vy máte za sebou již velmi bohaté zkušenosti-bohužel nezúročené.Přesto bych byl rád,kdyby jste mi mohla dát tip na galerii-nejraději v Brně-kde bych se mohl podívat na Vaše věci in natura.Děkuji za odpověď. František.

komentář

(Jana, 22. 3. 2007 15:31)

Musím se přiznat, že po shlédnutí Vašich stránek, mě taky dost uchvátila malba na dřevo. Malujete moc krásně.Mám sice trošku jiného kreativního koníčka, ale vidím, že přece jenom asi si i zkusím tuhle techniku. Líbí se mi, že tady máte i popsané návody.
Přeji hezký den

Jana

reakce

(Zdena (zdenah.ic.cz), 8. 3. 2007 12:35)

Dobrý den, díky za návštěvu u mě. Zprvu jsem netušila co tím myslíte a až jsem se překlikla sem, tak jsem pochopila. Dotaz jsem nevznesla já, ale moje kamarádka, které jsem ukazovala vaše stránky. Ona mi dost fandí, já už tolik ne. S očima máte pravdu, s těma bojuju pořád, nějak mi navíc pořád švidrají. Vaši práci znám už dýl, obdivovala jsem ji v minulosti za výlohou jednoho knihkupectví v Brně. Moc závidím lidem co umí i podle živého medelu. Já jsem sice schopna i tak vystihnout základní podobu (alespoň já ji tam vidím), ale spokojena s tím nejsem. Fotka se mi obvykle nehýbe, tak ji mám radši.

amatér

(Petr Černoch, 5. 3. 2007 17:03)

Máte moc pěkné obrazy. Je tam vidět hodně práce a řekl bych že už i profesionalita. O té se u mne zatím nedá hovořit. Tak budu rád když navštívíte i mé stránky a zhodnotíte moje snahy. Děkuji. www.cernoch.estranky.cz

Váš názor

(Jana, 2. 3. 2007 20:20)

Dobrý den, moc se mi líbí vaše práce. Pozorně jsem si přečetla váš návod jak kreslit portrét a moc by mě zajímal váč osobní názor na portréty na stránkách zdenah.ic.cz


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11