Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sem prosím pište svoje komentáře, názory, dotazy a připomínky, které nešly zařadit do konkrétní rubriky (stránky).
Máte-li chuť kritizovat na netu (nejenom moje obrázky), doporučuji přečíst si článek českého výtvarníka Jana DoležálkaKonstruktivní kritika - mýty a omyly

Uvítám zde odkazy na Vaše stránky s výtvarným zaměřením.

Vulgární, nemístné a provokativní komentáře, stejně jako spam a reklama budou smazány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ručne maľované obrazy

(Michal, 21. 2. 2013 10:11)

Obraz, je neoddeliteľnou súčasťou každého domu, bytu, firmy proste každej budovy, každej izby. Obraz prináša akúsi zvláštnu atmosféru, vaša izba s obrazom na stene niečo vyžaruje -a to niečo je energia, život, elán. A keď, ten obraz nie je hocijaký a je dokonca ručne maľovaný, tak si tú energiu, život a elán, vynásobme x 100 a vysledok?-„ hotové umelecké dielo“.
Samozrejme, keď sa rozhodneme pre výber nejakého obrazu, tak je na mieste, aby sme si vybrali motív obrazu, ktorý bude spĺňať predstavy nášho vkusu. A tu je pár tipov, ako si vybrať správny obraz. Po prvé, dobre si premyslite, či by váš obraz ladil s vaším prostredím, s vašim nábytkom, s farbou vašich stien.
Po druhé, uvedomte si, že miesto, pre váš budúci obraz, má určite rozmedzie, čiže každý obraz sa vám nemusí zmestiť na dané miesto. Aj keď sú predajne obrazov, ktoré vám ponúknu taký istý obraz, vo viacerých možných mierach.
Po tretie, je takisto veľmi dôležité, kde obraz umiestnite, obraz by nemal byť niekde natisnutý do kúta. Alebo by nemal byť zavesený s viacerými obrazmi, moc po kope. Spoločnosť viacobrazu.sk , ponúka rôzne druhy a veľkosti obrazov, preto je dôležité si dôkladne vybrať, napr. niektoré veľké obrazy sú vhodné len na samotnú stenu s par kusmi nábytku.
Po štvrte, niektoré obrazy sa nazývajú tzv. skupinové alebo majú predložku „viac“, (viacobraz, Päť dielne obrazy...), sú všeobecne dosť obľúbené a vyhľadávané. Pre túto skupinu obrazov odporúčame, zavesiť ich na stenu tak, aby daný obraz vytváral motív. S rozstupmi medzi sebou cca 10mm.
A po piate, poraďte sa s kúpou obrazu s vašou polovičkou, ako sa hovorí, „viac ľudí, viac rozumu“.
Spoločnosť viacobrazu.sk, sa zaoberá výlučne predajom ručne maľovaných umeleckých obrazov. Obrazy sú maľované olejovými a akrylovými farbami. Práve čo spôsobuje originalitu, a akúsi lukrativitu obrazu. Maľuje sa na ľanové plátno, ktoré predstavuje, vrchol v kvalite a v používaní maliarskymi majstrami. Kvalita ľanového plátna je hlavne v jeho schopnosti , neabsorbovať žiadnu vlhkosť, čo je pre trvácnosť obrazu veľmi dôležité.
Obraz je pripevnený na drevenom ráme, voláme ho taktiež aj blind rám. Rám obrazu je schovaný pod plátnom, čiže vôbec ho nie je vidieť. Plátno o rám, je pripevnené sponkovačkou, takže je možnosť, plátno z rámu kedykoľvek demontovať. A pripadne si urobiť obraz, ktorý bude pod sklom. Alebo rovno si objednať, iba samotné namaľované plátno. To je len na vašej tvorivosti.
Navštívte stránku www.viacobrazu.sk , a budete milo prekvapený stovkami umeleckých obrazov, z ktorých si je, čo vyberať.

KRESBY

(Eva, 24. 1. 2013 22:00)

nic moc

dotaz na prodej obrázku

(Strnadová Magdalena, 1. 10. 2012 17:02)

Dobrý den,
ráda maluji a chtěla bych tento svůj koníček zůročit,
je možno ho nabídnout nějaké galerii v Brně?

Děkuji za odpověď,
Magdalena Strnadová
e-mail:magstr@seznam.cz

Re: dotaz na prodej obrázku

(menci, 2. 10. 2012 14:22)

Jistěže ano. Musíte tam ale svůj obrázek donést, galerista si ho prohlédne a pokud se mu bude líbit, tak Vám ho i vystaví ... a pak se za čas možná i prodá. Prodejních galerií je v Brně plno, doporučuji Vám například galerii mistra Minaříka na Josefské - prodala jsem tam už několik svých obrazů.

Re: dotaz na prodej obrázku

(Václav Židek, 19. 1. 2013 20:29)

Hezký den.
Zkuste vystavit své díla u nás www.galerie-online.cz, pokud budou hezká máte prostor u nás k dipozici

Rádi Vás na stránkách uvítáme

Místo kde můžete bezplatně prodávat své díla www.galerie-online.cz

(Václav Židek, 19. 1. 2013 20:27)

Hezký den.
Před několika měsíci jsme vytvořili na internetu kde mohou své díla prodávat jak začátečníci, tak ale i profesionálové. Místo je otevřeno všem kdo má zájem o výtvarné umění. Jedná se o www.galerie-online.cz

Rádi Vás na stránkách uvítáme

Výtvarné potřeby - skvělé ceny

(Arties, 19. 9. 2012 23:36)

Zvu Vás na stránky WWW.ARTIES.CZ - výtvarné potřeby e-shop. Olejové, akrylové, akvarelové barvy, plátna, bloky, tužky za bezkonkurenční ceny. Probíhající akce - figurina 30cm zdarma nad 3000kč, malířský stojan zdarma nad 5000kč.
Umton, Pebeo, Lefranc&Bourgois, Roayal Talens, Winsor&Newton, Canson, Cretacolor, Derwent,...

Tvoříme v centru Ostravy

(Nikky, 15. 8. 2012 0:22)

Dne 22.6.2012 se nám pro Vás podařilo otevřít novou galerii s názvem Galerie Infinity Café, ve které se realizují umělci ve všech směrech a to nejen profesionálové ale i všichni, kteří umění cítí a obdivují. Přispíváme tím k lepší společnosti na Ostravsku a zvyšujeme tak vnímání krásna zdejší široké veřejnosti prostřednictvím umělců a umění. Součástí naší Galerie je i nekuřácká kavárna. Přijďte, pokochejte se uměním, dejte si výbornou kávu a podpořte tím náš projekt. Každé úterý také pořádáme večery s umělci, vždy od 18.00. V pátek 17.8.2012 zahajujeme vernisáž amerického výtvarníka a fotografa Tima Sabatina na téma Budhové a mniši od 17.00 hodin. Srdečně zveme, Club Galerie Infinity Café, Čs. Legií 1, 702 00 Ostrava. www.cafe-infinity.cz, www.galerie-ostrava.eu

Komu není pomoci...

(Kačka, 29. 6. 2012 14:22)

Milá paní Menci,

proč věnujete TOLIK energie vyvracením NAŠICH názorů nám samotným a nezamyslíte se nad tím, že bychom mohli mít třeba pravdu? Věřte nebo ne, stojí to mnohem méně energie.
Podle mě, si lžete do kapsy, nedokážete přijmout ani jemnou kritiku a jste velice vztahovačná. Očekávám nějakou brutální reakci, takže doufám, že mne nezklamete!!
A pokud mi budete chtít poskytnout rozbor mé osobnosti, ušetřím Vám práci...ano, jsem zakomplexovaná, hnusná, tlustá a stará a nepochopená!:)

Re: Komu není pomoci...

(menci, 29. 6. 2012 15:50)

Milá Kačko,
nemyslím, že VAŠE názory nějak zvláště vyvracím. Respektuji je. Zvláště Ty konkrétní, nikoliv obecné typu: "Všechno je blbě!"
Ovšem větší váhu dávám názorům mých zákazníků, kteří za moje obrázky rádi dávají nemalý peníz ... a co hlavně - vrací se a objednávají si další obrázky znovu, doporučují mně svým známým, ... z toho mám radost.
Proč bych tady tedy měla řešit nějakou kritiku lidí, (možná i neúspěšných konkurentů?), kteří se v anonymním kritizování vyžívají, net je jich plný, mrkněte i na jiné blogy ...
Berte to tak, že už jsem v důchodovém věku, kreslím hlavně pro radost svoji i mých zákazníků. A podle jejich reakcí vím, že z mých obrázků radost mají a že se jim líbí.
Zde dávám prostor k diskusi a vyjádření názorů ... a také tím se bavím :-D
-----------------------
Byla bych ráda, kdyby zde bylo více odkazů na stránky jiných malířů, aby se tento blog stal místem, odkud by si zájemci o výtvarné umění mohli různé styly práce porovnávat. Pokud také malujete, nestyďte se sem dát odkaz. Jaká jste je mně přece fuk, nechte za sebe promluvit svá díla, poskytnu Vám pak jejich rozbor ... :-)

Niečo nové

(David, 10. 6. 2012 18:38)

Stránka, ktorá dýcha umením, krásou a hlavne zanietenosťou do maľovania. To sú slová, ktoré momentálne vyjadrujú moje pocity. Som rád, že som ju našiel a mohol som si pozrieť obrazy. Posielam aj jeden link na moju kamarátku, ktorej maľby mám veľmi rád. Je mladá a maľuje zo srdca, myslím, že na tých obrázkoch to je vidno a bol by som rád, ak by si ľudia jej tvorbu, vrátane vás pozreli. Ďakujem za zážitok a želám veľa chvíľ s výkresom a ceruzkou v ruke. :) tu je link: http://nikolrosinova.rajce.idnes.cz/Moje_prace/

Ráda si kreslím(nejsem malířka)pro radost

(Ludmila , 3. 5. 2012 21:45)

Zdravím Vás od Teplic.Máte krásné obrazy.mým snem je namalovat portrét,krajinu a koně.Navštěvuju program sdružení FOKUSU(malování a kreslení)Seznamujeme se s olejomalbou,nebo i s pastely .Omlouvám se za neodborné názvy.zkusím až budu mít víc času dle vašich rad namalovat portrét!Mějte se moc hezky a přeju Vám hodně dalších krásných obrazů!

Něco ke kritice.

(Květoslav Křivánek, 10. 4. 2012 18:35)

Několik poznámek. Mezi Vašimi obrazy se najde dost povedených, zvláště dřevokresby jsou originální. Malujete na zakázku portréty podle fotografií. Podle mizerné fotografie těžko uděláte solídní portrét a domýšlení detailů a vůbec práce s detailem je domnívám se Vaše slabá stránka. Sama se podívejte kriticky třeba na provedení rukou, nejslabší jsou podle mého kresby aktů (tvrdré nebo naopak nedostatek stínů a ty ruce) a malby podle starých mistrů. Nepřesnosti v anatomii, zvláštní barevnost s přemírou černé, nesvádějte na zkreslení při focení a jiné výmluvy, opakujete to všem stále dokola. Myslím, že je to způsobeno především skutečně nekvalitní předlohou a hlavně jakousi uspěchaností při práci.
Něco k rozpravě o focení čtverečků. Základní problém je najít místo a osvětlení aby se obraz neleskl při kolmém záběru. Když vyfotím obraz, skutečně na monitoru zjistím, že můj fotoaparát starší výroby "zakulacuje" rohy a vytváří mírně sférický čtyřúhelník. Tuto vadu lze snadno odstranit funkcí "distortion". Mám odzkoušeno, po aplikaci vznikne pravoúhlý čtyřúhelník.
Přeji mnoho zdaru ve Vaší tvorbě.
Květoslav.

Přeji krásný den !

(Rosmel, 3. 3. 2012 15:40)

Nádherné akty, jsem nadšený. Moc Vás zdravím. Rosmel

Poznámka: Nerozumím jen některým trendům současného "umění", kdy "umělec" nainscenuje útržky novin, připíchne k nim pár vajglů, přejede to fixem (dílo je hotovo za 5 minut) a dá se k tomu cenovka 100 000,– Kč! Kritika se pak rozplývá nad Jeho originalitou!

Plně mi mluvíte z duše ! Takový umělci musí být především nejen drzí, ale hlavně musí ovládnout potencionálního zákazníka svoji neoblomnou filozofií, která za dílem-padílem stojí.

Galerie SW

(Petr, 23. 2. 2012 18:27)

Zdravím, všechny co rádi kreslí.Jestli máte rádi obrázky emzáku a nudí vás portréty lidí tak koukněte na mou novou stránku s postavami ze Star wars.Samozřejmě dokážu nakreslit portrét,ale pořád dokola kreslit lidi je celkem nudné.Tak mrkněte: http://www.facebook.com/pages/Star-wars-portraits-and-pictures/300119546710474?sk=photos#!/pages/Star-wars-portraits-and-pictures/300119546710474?sk=wall

Nabídka

(Petr, 15. 2. 2012 18:24)

Dobrý den, rádi bychom uskutečnili výměnu odkazů s našim inzertním webem www.trznik.cz v případě zájmu nás prosím kontaktujte.

tak nějak vše

(itoe, 13. 2. 2012 22:09)

Dobrý den,
Původně jsem se vůbec nechtěla vyjadřovat k této diskuzi, ale po některých příspěvcích nelze jinak. Dopředu upozorňuji ( než se na mě někdo oboří kvůli nedostatku znalostí či odbornosti), že mám výtvarné vzdělání na ZUŠ a momentálně studuji architekturu, která je s výtvarným uměním jako takovým úzce spojena (kromě talentovým zkoušek jsou zde hodiny kresby, malby, plenéry atd.) a ve volném čase se zajímám jak o dějiny umění tak o současnou tvorbu všeho druhu.

Na začátek začnu s kritikou.

Co nepochopím je, proč se tak ustavičně a tvrdohlavě snažíte bránit fakt, že ve vašich portrétních kresbách jsou disproporce a svádíte to na fotografii. Ač je to bolestivé, tak fotoaparát !!!NEUMÍ!!! sám tvoří disproporce a křivé línie (aniž k tomu není použitý nějaký filtr např. rybí oko). Prostě se s tím smiřte. Vždyť i ti staří mistrové, na které se odvoláváte, si pomáhali různými berličkami jako je například camera obscura, jelikož zachycení reality pomocí oka je o dost složitější, ale převedení 2D obrazu v 2D kresbu už je o poznání jednodušší, není k tomu potřeba výtvarný trénink ale pouze analytické oko. Proto vás snažně prosím, už se zde dále neponižujte s tím, že nás budete obelhávat povídačkama o zkreslení fotografií.

Na rozdíl od ostatních si nejsem jistá, jestli by vám lekce anatomie opravdu pomohly, protože ve skutečnosti můžete kreslit zátiší, sochy a figurálku jako bůh, ale v obkreslování fotek vám to bude skutečně pranic platné.

Co se týče techniky malby a kresby, ta je s prominutím hodně ubohá. V životě by si u nás na škole nikdo nikdy nedovolil rozmazat tužku rukou a udělat z toho jakousi plíseň. Za to by nás hnali až za humna. Co se týče rozmazávání pastelu, to samé v bledě modrém, vy přece nemalujete prsty ale pastelem!!! Je také dost možné, že v době kdy jste studovala, to bylo považováno za moderní ( viz pastel v moderním stylu), ale dneska, a to mi věřte, je to považováno za známku amatérství (zvláště když je to spojeno s disproporcí portrétované osoby). Což je velké škoda, protože vaše portréty hrajou nádhernými barvami a s nějakou tou změnou techniky by mohla vznikat krásné díla.

Abych nebyla jenom kritická, musím Vám pochválit vaše krásné dřevokresby, pokud bych se měla odvážit Vám něco doporučit, tohle je rozhodně cesta kterou byste se měla ubírat.

A abych to tak nějak obecně shrnula, mrzí mě že na těchto stránkách neposkytujete více obrázků dřevokreseb, jelikož ty ze stránek http://vystava-brno.sweb.cz/ by se daly považovat za umělecká díla. Doporučila bych vám, abyste prostě portréty a akty notně promazala a nechala si tu jenom to, za čím si stoprocentně stojíte, protože takhle Vás to rozhodně shazuje někam do úrovně žák 2.ročníku 1. stupně na ZUŠ.

Závěrem bych vám ráda sdělila, že ráda půjdu na vaši výstavu dřevokreseb, pokud se ještě bude nějaká konat...

Re: tak nějak vše

(Menci, 14. 2. 2012 19:38)

Zareaguji na Váš příspěvek od zadu:
1) těší mne, že se Vám moje dřevokresby líbí, mám je také ráda, jsou mým hoby a maluji je raději než portréty na objednávku :-)
V nejbližší době výstavu nechystám, ale můžete se na ně přijet podívat do mého ateliéru do Hostěnic u Brna - stačí předem zavolat :-)
2) co se týče mé techniky malby a kresby - vím, že není podle učebnic. Jsem na ni zvyklá a již 50 let mi vyhovuje. Až získáte také trochu praxe, tak mi možná dáte za pravdu, že ne všechno, co Vás učili ve škole je pro Vás to pravé a ořechové. Třeba si také najdete vlastní styl. Mimochodem - studujete dějiny umění - tak přece víte, že prsty malovalo i plno Mistrů, kterým dnes nesahám ani po kotníky? Vaši učitelé by se z toho zhrozili?
3) Nevěřím svým očím, že jste další v řadě, co mi tady tvrdí:
"... fotoaparát !!!NEUMÍ!!! sám tvoří disproporce a křivé línie (aniž k tomu není použitý nějaký filtr např. rybí oko) ..." Skusila jste si můj níže popsaný pokus: narýsovat pečlivě na čtvrtku papíru čtverec, čtvrtku pak vyfotit, dát do PC a přímo na skle monitoru si pravítkem přeměřit, zda je tam čtverec nebo lichoběžník?
Zkuste si to prosím, ... pak mi sem napište, co jste naměřila ;-)
--------------------------
Protože slova nejsou argument, tak jsem si dala práci a udělala stránku s ukázkami fotek, z nichž je zřejmé, jak fotoaparát zkresluje:
http://www.art-atelier.eu/fotky.html
Doufám, že tím přesvědčím všechny, co sami nefotí a nemají své stránky, aby zkreslování fotoaparátu znali ze své zkušenosti ...

Humor

(Lada, 13. 2. 2012 10:15)

Dík. Vše kolem výtvarna mám ráda a "vyčmuchávávám" to při volných chvilkách na netu. A obdivuji jak to někdo dokáže. Ale mám ráda i humor, a tak preferuji tohle spojení s obrázky, tak z těch na netu třeba od obrázkových kumštýřů pánů Kantorka: http://www.oook.cz/kantorek/ a Dwořáka http://www.oldrichdworak.cz

kritika

(Michaela Knoppová, 10. 2. 2012 22:47)

Milá Menci,
trochu jsem si pročetla zdejší komentáře, kde se s velkou oblibou oháníte oním "ukaž mi svoje díla". V záhlaví zde dáváte odkaz na to, jak má a nemá vypadat kritika. Přečetla jste si to sama? Mimo jiné je tam totiž zmíněn přesně tento problém. A tak tedy jen malá citace.
"Kritik nemusí umět nic proto, aby mohl pronést kritiku. Nemusí umět napsat symfonii, nemusí umět namalovat obraz na plátno, dokonce nemusí umět ani uplácat bábovičku z hlíny."
Mám třeba kamaráda, který kreslit neumí, nicméně obrázek mi zkritizuje především z anatomické stránky a i když se občas můžu udusit vzteky, nakonec uznám, že má pravdu a pro příště si na to dám třeba pozor. Toliko k přijímání kritiky. Chvála od nadšených nekrelících lidí, kteří vám budou tleskat a říkat, jak jsou vaše dílka nádherná, vás nikam neposune, pouze potěší.
Hezký den.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »